Testare rapida

QuickMap

Tester pentru identificarea si localizarea problemelor pe linkurile de fibra optica multimode.

Caracteristici:

  • One-button testing – nu necesita configurare pentru efectuarea de teste
  • Identifica rapid si precis problemle existente pe linkurile de fibra optica multimode indepartand astfel suspiciunile referitoare la conexiunea fizica si scutind tehniciienii de pierderile de timp cauzate de investigare a cablurilor folosind solutiile clasice ca surse laser sau VFL.
  • Localizeaza rupturile si eventualele cauze ale unor performantescazute cum ar fi conectori murdari si fibra sparta.
  • Localizeaza eventualele cauze ale BER (bit error rates) cum ar fi reflexiile ridicate.
  • Fiber QuickMap este destinat testarii linkurilor de fibra optica multimode existente in data centere sau campusuri a caror lunngime este de pana la 1500 m.

OneShot

Tester pentru identificarea si localizarea problemelor pe linkurile de fibra optica singlemode.

Caracteristici:

  • Identifica rapid si precis problemle existente pe linkurile de fibra optica singlemode indepartand astfel suspiciunile referitoare la conexiunea fizica si scutind tehniciienii de pierderile de timp cauzate de investigare a cablurilor folosind solutiile clasice ca surse laser sau VFL.
  • Localizeaza rupturile si eventualele cauze ale unor performante scazute cum ar fi indoiri necorespunzatoare ale fibrei,spliceuri cu atenuari ridicate, conectori murdari
  • Localizeaza posibelele cauze ale BER (bit error rates) cum ar fi conectorii murdari sau conexiunile necorespunzatoare.
  • Compatibil cu toate lungimile de unda standard PON 1310 nm, 1490 nm,1550 nm si 1625 nm.
  • Long rangeFiber OneShot PRO este destinat atat ISP istilor mari cati si celor care au in administrare retele metroplolitane testand linkuri cu o lungime de pana la 23.000 m.

VisiFault

Tester destinat evidentierii rapide a defectelor vizibile din fibra optica.

Caracteristici:

  • Localizeaza defecte ca slabe conexiuni, rupturi.
  • Ajuta la identificarea rapida a fibrei.
  • Mod de functionare continu si pulsatoriu
  • Carcasa ergonomica rezistenta la socuri.
  • Suporta conectori de 2.5 mm si 1.25 mm SFF..

 
Pentru oferta actualizata si completa va rog sa ne contactati